ev / E-Ticaret / E-Ticaret Siteleri İçin SEO Nasıl Yapılır?
E-ticaret siteleri için SEO Nasıl Yapılır?

E-Ticaret Siteleri İçin SEO Nasıl Yapılır?

E-ticaret siteleri için SEO yaparken sadık olmanız gereken temel kriterler bulunmaktadır. Bu yazımızda e-ticaret sitelerinin başarısını garantileyen on önemli SEO stratejisini hızlı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Farklı Ürün Tanımları Oluşturma

İnsanların geri kalanı gibi üretici tarafından yazılan açıklamayı kullanabilir ya da özgün açıklamalar girerek SEO için fark yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken, her biri için farklı ürün açıklamaları yazmaktır.

Optimize Edilmiş Görseller

Sitede, güven ve inandırıcılık hissi sağlamak için kullandığınız fotoğrafların kaliteli olması gerekir, fakat kaliteli olduğu kadar da az yer kaplaması gerekiyor. Mutlaka resim optimizasyonu yapan siteleri kullanmak başta olmak üzere, sitenizdeki görsellerin boyutlarını küçültme çalışmaları gerçekleştirin.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Web sitenizi, sosyal paylaşım platformlarıyla entegre etmeniz gerekir. Aynı zamanda içeriklerde sosyal medyada ve whatsapp gibi platformlarda paylaşma butonları olması gerekmektedir.

Mobil Cihaz Optimizasyonu

İnsanlar, çoğunlukla dışarıda hareket halindeyken internete giriyor. Bu da web sitelerini daha kullanıcı dostu yapmak için akıllı telefonlara veya tabletlere uygun hale getirmeniz anlamına geliyor.

SEO Uyumlu URL Yapısı

E-ticaret web siteleri için, her URL, daha etkileyici olması açısından benzersiz olmalıdır. URL’yi sayfadaki ürünün adı geçecek şekilde ayarlamanız gerekir.

Site İçi Linkleme

Sitenizdeki içeriklerin ve kategorilerin çabuk index alması ve kullanıcılar için geçişlerin kolay olması amacıyla site içi linklemeyi eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekir. Bunun için en iyi örnek; gittigidiyor, n11 gibi sitelerde, her sayfada yer alan yüzlerce iç linktir.

hakkında HÜSEYİN

Seo Uzmanı Hüseyin ONUR

Yorumlar

  1. Teşekkürler bilgilendirici bir yazı olmuş, e-ticaret sektörü bolca rekabet içeren bir sektör dolayısıyla sürekli seo çalışmaları yapılması gerektiğini düşünüyorum. Sizinde belirttiğiniz gibi sosyal medya entegrasyonu oldukça önemli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir