En İyi WordPress Eklentileri konulu yazıma hoş geldiniz. Ben Hüseyin Onur. WordPress kullananlar için tam teşekküllü bir WordPress ve SEO eklentileri listesi hazırladım. 2019 itibarıyla en popüler ve en elverişli eklentileri listeledim. Özellikle müşterilerim için kullandığım eklentileri bu listede bulabilirsiniz, ayrıca müşterilerimden gördüğüm güzel WordPress eklentileri de oldu. Onları da listeye aldım. Yoast’ın ötesinde bir tam donanımlı wp eklentileri listesine şimdi göz atmaya başlayalım…

En İyi WordPress Eklentileri Önerileri Listesi

 • Yoast: Çoğu insan zaten Yoast kullanır. İlk kural şudur: Yoast’ta yeşil ışık almak sayfaların sıralamasını yükseltmez. Bunları saplantı haline getirmeyin – anahtar kelime araştırmasına daha fazla zaman ayırın, kullanıcı dostu bir içindekiler tablosu ekleyin, video / infografik oluşturun. Yoast’ın ayarlarında, SEO başlıkları + meta açıklamaları için snippet şablonlarını kullanabilirsiniz.
  Öneri: 
  Yoast mı, All in one SEO mu? (Karşılaştırma)
 • Broken Link Checker: Sayfalardaki, yayınlardaki, yorumlardaki, görüntüdeki ve hatta yönlendirmelerdeki kırık linkleri tarar. WordPress içinde 1 tıkla kırık linkleri düzeltmeye yarar. Web sitenizde kırık linklere sahip olmamak SEO için ana kriterler arasındadır. Bu eklenti sürekli olarak tarar ve çok fazla bant genişliği emer. Bu yüzden tüm kopmuş linkleri düzeltmelisiniz, ardından tamamladığınızda derhal eklentiyi silin.
 • Quick Page/Post Redirect: İlgili içerikleri ve kırık bağlantıları yeni adreslere yönlendirmeye yarar.
 • Republish Old Posts: Riskli bir yöntemdir. İçerik tarihlerini sürekli günceller. Bu, tıklama oranlarını arttırmanın kolay bir yoludur. Tabii ki, insanlar içeriğinizin aslında olmadığında neden güncellendiğini söylediğini merak edebilirler. Kesinlikle biraz ucuz ama işe yarıyor.
 • WP Review Pro: 14 veri tipini destekleyen bu eklenti faydalıdır. Güvenilir, hafif ve kullanıcı incelemeleri içerir. Alternatif olarak WP Rich Snippets eklentisini de kullanabilirsiniz.
 • Automatic Image Alt Attributes: Görünmeyen kahramanlardan biri olan eklentidir. WordPress görüntülere otomatik olarak alt metin eklemeye yarar. Sadece kurun ve görüntü dosyası adını alt metin olarak kullanma seçeneğini aktif hale getirin. Her resim için farklı metinler yazarak zamanınızı boşa harcamaktan kurtulun. alnızca  görüntü dosya adınızı WordPress’e yüklemeden önce adlandırmayı unutmayın.
 • WP Rocket: Hızlı yükleme süreleri sağlar. Çoğu önbellek eklentisinin sahip olmadığı  özellikler sunar. İndikçe yüklenen fotoğraf özelliği en kullanışlı özellikler arasındadır. Tabi şimdi bu özellikler temaların kendilerinde oluyor. Ama yine de faydalı.
 • Easy Table Of Contents: Sitenizdeki uzun, çok konulu sayfaların iyi yapılandırıldığından ve farklı mantıksal bölümlere ayrıldığından emin olun. İkincisi, her bölümün açıklayıcı bir adla ilişkilendirilmiş bir bağlantıya sahip olduğundan emin olun. Sayfanızın, ayrı bağlantılara bağlanan bir içindekiler tablosu içermesini sağlayın.