Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), sadece bir anahtar kelime sıralaması metodolojisi olmaktan öteye geçti. İnsanlara yararlı, alakalı ve ilgi çekici içerik sunmaya kadar geniş bir anlam ifade ediyor artık. İçerik stratejisi, ilgili backlinkler, sosyal ağlarda popülerlik ve yüksek etkileşim SEO’nun önemli yönleridir ve iyi arama sıralamaları nihai aşamaya varan yolda başarılı bir SEO stratejisinin sonucu olarak görülebilir. İyi bir SEO stratejisini “SEO Nedir Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımızda ele aldık. Eğer SEO hakkında sürekli takip yapacak ve profesyonel araçlarla analiz yapacak zamanınız ve altyapınız yoksa, bu noktada bir SEO danışmanı ile anlaşmak iyi bir tercih olabilir. Peki SEO danışmanı tam olarak ne demek, kısaca ele alalım…


SEO Danışmanı Nedir?

SEO danışmanı; SEO ile ilgili gündemi takip eden ve sitenize özel olarak hangi SEO çalışmalarının yapılmasının gerektiğini tespit edebilen kişidir. Güvenilir bir SEO danışmanı sizin için aşağıdaki alanlarda danışmanlık hizmeti verir:

  • Anahtar Kelime Araştırma: İçerik ve anahtar arama kelimeleri SEO’nun merkezidir. SEO Danışmanı, ürününüz veya hizmetinizle ilgili arama motorlarında kullanılan alakalı anahtar kelimeleri bulur.
  • Özel SEO Stratejileri Geliştirme: Mevcut site sıralamanızı gözden geçirir. Bu bilgilere göre özel bir SEO stratejisi ile gelir. Sitenize gereken içerikleri tespit ederek semantik SEO uyumlu mantıkla hazırlar. Blog yazıları ile sitenizi güçlendirmeye yönelik bir sayfa optimizasyon stratejisi geliştirir.
  • Site Teknik Danışmanlığı: Teknik konular hakkında danışmanlık yaparak web sitenizi SEO’nun bir parçası olarak düzeltmenize yardımcı olur.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), ekseri uzun vadeli yararları ve gözlemlenebilir sonuçları olan bir yatırım olarak adlandırılır. SEO size genellikle 3-6 ay veya daha uzun sürede sonuç verebilir. Başarılı sonuçlar için iyi bir SEO danışmanı arıyorsanız, teklif almak için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca şu yazımıza da göz atabilirsiniz: seouzmani.info.tr/ankara-seo-hizmeti