SEO terimi arama moturu entegrasyonu anlamına gelen bir terimdir. SEO yapımının amacı internet sitelerinin arama motorlarında üst sıralarda olmasının amacıdır. Gün geçtikçe bir çok kullanıcı işlerini internet siteleriyle birlikte halledebildiklerinden ötürü SEO yapımının ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır.

SEO Hizmeti

Kurumsal firmalarının oluşturduğu siteler ile firmanın gelir artmasına yönelik olan, sitenin hedeflediği anahtar kelimeler ile arama motorlarında en üst sıralara çıkmasını amaçlayan optimizasyon işlemine SEO Hizmeti denir. SEO hizmetininiçerisinde yer alan hizmetler aşağıda ki gibidir.

On Page SEO (Sayfa içi Optimizasyon)
Backlink Profili İnceleme
Rakip Analizi
İçerik Geliştirme
Link İnşası
Kontrol ve Pazarlama
On-Page Seo

Sitelere SEO Hizmeti sağlarken birinci yapılan ilk iş her zaman site içi optimizasyonunu yapmak olur. Eksiksiz bir şekilde, günümüz kriterlerine uygun 2018 SEO kurallarını kapsayacak şekilde hizmet verilecek web sitesi hakkında bir rapor hazırlanır. Bu rapor sayesinde eksikler tespit edilerek yapılacaklar belirlenir.

SEO Analizi

 

İnternet sitesinin, arama motorlarına olan uygunluğunu, işlenebilir veriler ile analiz edip, analizde çıkan sonuca göre site temelini oluşturup tüm arama motorları için en uygun hale getirilen çalışmadır.
Site içi seo, organik dış seo çalışmaları, sosyal medya imlemeleri ve özel blog çalışmaları ile sitenizin aktif ve iyi bir yapıya kavuşturmak buna bağlı olarak ilk sayfa hedefine kavuşmayı kapsamaktadır.

 

Rakip SEO Analizi

 

SEO’da başarılı olmanın bir yolu da rakipleri doğru analiz edebilmekten geçer. Tabi bunun amacıyla ilk olarak rakibi de doğru saptamak gerekir.

Öncelikle bilinmelidir ki, arama neticelerinde üst sıralarda olan her internet sitesi rakip olarak öneme alınmamalıdır. Bunun sebebi, ne yazık ki son derece agresif ve illegal yollar izlenerek internet sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkarılabilmesidir.

Doğru rakip, uzun süredir başarılı işler çıkaran, tasarımı, altyapısı ve içeriği ile kullanıcıların fazlalıkla tercih ettiği internet sitelerden oluşur. Rakibi saptadıktan ileri adım ise, rakibin doğru yaptığı ya da hatalı yaptığı işleri kavramak ve bunun üstüne nasıl fark yaratılacağının belirlenmesidir.

Backlink Profili

 

Siteniz şimdilik birkaç aylık ise Backlink profiliniz %80 temizdir.
Fakat daha sonra bir SEO firması ile çalışma gerçekleştirmiş ya da kendi bünyenizde bir backlink çalışması gerçekleştirmişseniz eğer, link profiliniz kuvvetle muhtemel sağlıksızdır.
Sitenizin Backlink yoğunluğunu ölçmek amacıyla AhrefsMajestic seo ve Open Site Explorer araçlarını kullanabilirsiniz.
Backlink kontrolü içinde Google Link Reddetme Aracı’nı kullanarak kontrol sağlayabilirsiniz.

Link İnşası

 

Link İnşası yukarıda saymış olduğumuz adımlardan sonra gelen aşamadır. Link inşa çalışmaları çok düzenli ve titiz olmak zorundadır.

İçerik Geliştirme

Bir internet sitesi amacıyla içerik her şeydir ! Arama motorları algoritmaları her ne kadar sık sık değişse ve gelişse de, arama motorlarının içeriğe verilen ehemmiyet hiçbir vakit eksilmemiştir. Zengin, özgün, güncel içeriğe sahip internet siteleri her vakit başarılı olurlar.

Site Raporlaması

SEO çalışmalarının etkisi anlık olarak sitenize yansımaz, SEO uzun vadeli bir iştir. Yapılan bütün değişikliklerin, anlık olarak raporlanması da işte bu yüzden çok önemlidir.
Böylelikle SEO amacıyla ödediğiniz ücretin, hem hangi kanallara aktarıldığını, çalışma düzenini, sitenin yükseliş performansını, oluşabilecek site problemini anlık olarak da görmüş olursunuz.

 

Sizde SEO Çalışması yapmak isterseniz Teklif Al formonu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.