ev / SEO / Seo Nedir, Nasıl Yapılır?
Seo Nedir, Nasıl Yapılır?

Seo Nedir, Nasıl Yapılır?

 

Seo Nedir?

 

SEO (Search Engine Optimization) Türkçe anlamı ile Arama motoru optimizasyonu web sitenizin arama motorlarına göre optimize etmenize verilen addır.

Web sitelerini arama motorlarında ilk sıralara taşıyan Seo, arama motoru optimizasyonu olup web sitesinin arama motorlarında daha kolay taranmasını sağlar. İyileştirme ve optimizasyon çalışmaları sonucu web siteleri arama motorlarında yükselerek çok daha fazla ziyaretçi alır. Böylece hedef müşteri kitlesi yakalanarak marka bilinirliği artarken web sitesinin popülaritesi de artmış olur.

 

 Seo Nasıl Yapılır?

Bir web sitesi için en iyi reklam Google’da üst sıralara yükselmektir. Web sitelerinin yaptığı reklam harcamalarının tümünün amacı da arama motorlarında ilk sayfada yer almaktır. Çünkü internet kullanıcıları anahtar kelimelerle arama yaptıklarında ilk sıralarda çıkan web sitelerini ziyaret etmekte, ürün ve hizmet alışverişlerinde bu siteler tercih edilmektedir. İşte tam bu noktada da seo devreye girer. Seo çalışmalarında amaç doğal bir popülarite sağlamak ve web sitesini üst sıralara taşımaktır.

 

Seo kısaca kullanıcıların sorularını ön plana çıkararak en iyi cevabın verilmesini sağlayan çalışmalardır. Böylece arama motorları web sitesini daha iyi tanıyacak ve aranan kelime ya da sorulara karşın web sitesini ilk sıralara çıkaracaktır.

 Seo çalışması anahtar kelime tanımlamayla başlar

 

Seo çalışması seo uzmanları tarafından yapılan ve başta anahtar kelime çalışması olmak üzere uygun meta veri kullanımı, sayfa yüklenme hızı, url yapısı ve görsellerin doğru yerleşimini kapsayan geniş bir çalışmadır. Web sitelerinin mobil uyumlu hale getirilmesi de son derece önemlidir.

 

Site içi ve site dışı seo çalışmalarında anahtar kelimeler, içerikler, teknik ve yapısal durumlarla backlinkler, sosyal medya paylaşımları ve marka bilinirliği üzerinde çalışma yapılır. Site içi çalışmalar sitede kontrol edilen ve değiştirilebilen her şeyi kapsar. Rekabet gücünü artıran seo, kaliteli ve özgün içerik, doğru anahtar kelime seçimi ile başlayan ve sosyal medyaya kadar uzanan bir çalışma olup uzmanlık gerektirir.

Yararlanılan Kaynaklar: Seo Nedir?

hakkında HÜSEYİN

Seo Uzmanı Hüseyin ONUR - SEO Analiz, sitelere özel backlink stratejileri, premium araçlarla anahtar kelime analizi hizmetleri, sosyal medya reklamcılığı, SEM hizmetleri.

Tekrar Kontrol Et

anahtar kelime araştırması nasıl yapılır

Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda, “SEO için anahtar kelime araştırması nasıl yapılır?” sorusunu yanıtlayacağız. Anahtar kelime …

5 Yorumlar

  1. Seo olmadan maalesef sitenizi 1. sayfaya çıkarabilmeniz mümkün değil. Ancak bütçeniz varsa adwords reklamla mümkün. Seo’nun temelini güzel özetlemiş bir yazı olmuş.

  2. Yeni keşfettim bu siteyi ancak sitenizi geliştirebilmeniz konusunda hedefi 12’den vuran paylaşımlar yapıyorlar. Burada yazılı sistemleri sitenizde uygularsanız sitenizin sıralamada yükseleceğini göreceksiniz. Tabi ki en önemli şey sabır. Bugün çalışma yaptım yarın 1. sırada olayım demekle maalesef olmuyor.

  3. Aydınlatıcı bir yazı olmuş. Benim denemelerimde en önemli seo kriteri iç optimizasyon olduğunu farkettim. Anahtar kelimeye link almak spam olarak algılanabilme riski olmasına rağmen hala en etkili yöntem. Müsadenizle bu güzel yazıyı sosyal medya hesabımda paylaşıyorum.

  4. mustafa kuzgun

    Sitenizi otoriter hale getirmek gerçekten çok önemli. Otoriter bir site zaten ister istemez yükseliyor. Önemli olan sabırlı ve sağlam temeller üzerinde oturtup ilerlemek. Sitede bu konuda güzel bilgiler var ben bizzat site sahibiyle iletişim kurup güzel bilgiler edindim.

  5. arkadaşlar öncelikle bu güzel yazı için ellerınıze sağlık, geçrektem internet sitem için aradığım yorumları sayenizde bulabildim. belirtiğiniz yönde işlemler yaptım, doğru yolun bu olduğunu kısa süre sonra sitelerimin durumunun gözle görülür bir şekilde değişmesi ile anlamış oldum. gerçekten de bilgileriniz çok aydınlatıcı. özellikle seo konusunda benım gibi henuz başlangıc sevıyesınde olan arkadaşlar için hatta ve hatta daha ustunde olan arkadaşlar için bile çok bilgilendirici ve aydınlatıcı bir yazı olmuş diyebilirim. tekrardan teşekkür ediyorum, bundan sonra sıkı takipcinizim ve seo hakkında güncel yazılarının devamını sizlerden bekliyorum teşekkürler iyi calısmalar diliyorum herkese hayırlı işler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir