WordPress Seo

WordPress blog sistemi içerisinde, web site sahibi olan kullanıcılar seo tekniklerini kullanarak üst sıralara çıkabilmektedirler. WordPress seo nedirWordPress seo, kullanıcıların web sitelerini arama motorlarının sonuçlarına göre düzenlemesidir. Seo teknikleri kullanıldığında site normal şartlarda ulaşamayacağı ya da çok uzun sürelerde ulaşacağı trafiğe daha kısa sürede sahip olmaktadır.

 

WordPress Seo Teknikleri

 

WordPress seo yapılabilmesinin bazı teknikleri bulunmaktadır. Seo teknikleri site geliştirmesinde site sahibine yardımcı olmaktadır. Seo teknikleri içerisinde en önemlisi doğal görünmesidir. Doğal olmayan teknikler site içi trafiği arttırsa da uzun ömürlü olmayacaktır bu sebeple de tercih edilmemektedir.

 

WordPress Seo Nasıl Yapılır?

 

WordPress seo ayarları yapılmasını kolaylaştırmak için bazı eklentiler bulunmaktadır. Bu eklentiler temel Seo çalışmalarının yaptığı işlerin daha hızlı bir şekilde yapılabilmesini sağlamaktadır. Genellikle optimize çalışmaları, yayın yükleme hızlarının arttırılması, etiket eklerken yardımcı etiketler sunma, kırık linklerin düzenlenmesi ve resim alt içeriklerinin hazırlanmasını sağlamaktadırlar. Eklenti kullanmadan da seo yapılabilir ancak eklentiler süreci hızlandırarak site sahibine yardımcı olmaktadırlar.

 

WordPress İçin En İyi 10 Seo Eklentisi

 

1. Yoast Seo

 

WordPress seo eklentisi, wordpress seo içerisinde kullanıcıların daha kolay düzenleme yapmasını sağlamaktadır. Eklenti tamamen ücretsizdir ve site sahibinin XML site içi haritalarını optimize edebilmesini sağlar. Eklentiyi kullanıp seven kişiler için premium versiyonu da bulunmaktadır. Ayrıca eklentinin kullanımının daha kolay olması adına hazırlanan, yayının nasıl optimize edileceğini anlatan bir sayfa içi analiz kısmı da bulunmaktadır.

2. SEOPressor

 

Eklentisi özellikle anahtar kelimeler için yaptığı analizler için tercih edilen bir eklentidir. Sitedeki organik akışın hareketlenmesini amaçlamaktadır. Site içeriklerinin optimize edilebilmesine yardımcı olur ve site sahibine başka seçenekler de sunmaktadır. Ayrıca SeoPressor eklentisi arama motoru sonuçlarını dikkate alarak iç bağlantının yönetilmesini sağlar.

3. Remove Query Strings

 

Eklentisinin oldukça basit bir çalışma mantığı bulunmaktadır. WordPress sitesi için yükleme hızlarının olduğundan daha hızlı hale gelmesini amaçlamaktadır. WordPress sitesinde yükleme hız problemi yaşayan ya da daha fazla yayın yapan site sahipleri için oldukça kullanışlı bir eklentidir.

4. All İn Ona Seo Pack

 

WordPress içerisinde en fazla kullanılan eklenti olma özelliğini korumaktadır. Bunun sebebi bir SEO web sitesinden beklenenleri hazırlamak için web site sahibine tüm kaynakları sunmasıdır. Eklenti hazırlandıktan sonra ayarlar kısmından web site içeriğine göre kişiselleştirilebilir. All İn Ona Seo Pack paketinin tasarlanma amacı ise, arama motorlarında blog yayın başlıklarının optimize edilmesidir.

5. Scribe for WordPress

 

Eklentisinin en önemli özelliği diğer eklentiler ile birarada çalıştırılabilmesidir. Bu eklenti sayesinde wordpress sitesinin sosyal medya ayarları optimize edilebilir. Ayrıca eklenti optimizasyon, içerik pazarlama araçları ve etkileşim gibi hizmetler de sunmaktadır.

6. FV Simpler SEO Pack

 

Diğer eklentiler içerisinde bulunan ancak herkes tarafından kullanılmayan özellikleri kaldırmıştır. Daha basit ve anlaşılır bir kullanıma sahiptir. Worpress sitesi için optimize hizmeti sağlar.

7. SEO Friendly Images

 

Eklentisi wordpress sitesinde tüm resimlerin alt öğelerini ve başlıklarını ekler. Resimlerin alt öğeleri, arama motoru kullanımında ve açıklamalarda oldukça işe yaramaktadır. .

8. Sharebar

 

Eklentisi sosyal medya kullanımını daha kişiselleştirilebilir hale getiren bir eklentidir. WordPress üzerinden yapılan yayınların sosyal paylaşım sayfalarında doğrudan paylaşabilme imkanı sunmaktadır.

 

9. Broken Link Checker

 

Eklentisi adından da anlaşıldığı gibi wordpress sitesinde bulunan kırık bağlantıları tespit ederek site sahibine bildirir.

 

 

10. Simple Tags

 

 

Eklentisi, etiket eklerken site sahibine yardımcı olmaktadır. Etiket ekleme aşamasında kullanılan etiketlerin benzerlerini ve ilgi çekici etiketleri kullanıcıya sunmaktadır.