YouTube videolarınızı Google’da üst sıralara taşımak ister misiniz? Yüksek içerik ve üretim kalitesine rağmen videolarınız düşük performans gösteriyorsa, arama sonuçlarıyla ilgili sorunlarınız var
demektir. YouTube’un videoları sıralama yöntemi vardır ve bu elinizde olan bir takım unsurlarla birlikte, ortalama görüntüleyen izlenme süresi gibi kontrolünüz dışında kalan verileri içerir.

Dikkat Çeken Alakalı Başlıklar

Youtube SEO konusunda ilk nokta başlıklardır. Videonuz için iyi bir isme sahip olmak güzel bir başlangıç ​​noktasıdır. Ana konuyla iyi ilişkilenmeli, aynı zamanda göz alıcı ve tıklamaya değer olmalıdır.
Eğer isim yanıltıcı ise, kısa izleyici sürelerine (bu durum sıralamanızı düşürecektir), öfkeli takipçilere ve olumsuz yorumlara yol açacaktır.

Videonuzu Tanımlayın

Videonuzun içeriği ile ilgili hem bilgilendirici hem de ilgi çekici bir metin hazırlayın. Buradaki açıklama kısmında LSI anahtar kelimeleri de metin akışında geçirin. Böylelikle videonuzda bir metin sahibi olarak SEO'da bir adım öne geçmiş olursunuz.

Yüklemeden Önce Dosyanızı Yeniden Adlandırın

Videoya ad verirken anahtar kelimeleri kullanmak, arama motoruna videonuzun hangi tür içeriğine sahip olduğunu bildirir. Videonuz için uygun bir dosya adına sahip olmak, arama motorunu videoyu yerleştirmesine yardımcı olur.

Anahtar Kelimeler ve Etiketler

Etiketler, YouTube SEO’nun en önemli parçalarından bir tanesidir. Başlıca bir kural, belirli, ana anahtar kelimelerinizin en üstte listelenmesidir. En önemli etiketinizin ortak yanlış yazım
şekillerini de ekleyin. Video başlığınız, açıklamanız ve etiketlerinizde aynı anahtar kelimeleri kullanmak alaka düzeyini arttırır.