ev / SEO / Youtube Video SEO Nasıl Yapılır? Youtube SEO Teknikleri ve İpuçlar
Youtube Video SEO Nasıl Yapılır? Youtube SEO Teknikleri ve İpuçlar
Youtube Video SEO Nasıl Yapılır? Youtube SEO Teknikleri ve İpuçlar

Youtube Video SEO Nasıl Yapılır? Youtube SEO Teknikleri ve İpuçlar

 

YouTube videolarınızı Google’da üst sıralara taşımak ister misiniz? Yüksek içerik ve üretim kalitesine rağmen videolarınız düşük performans gösteriyorsa, arama sonuçlarıyla ilgili sorunlarınız var
demektir. YouTube’un videoları sıralama yöntemi vardır ve bu elinizde olan bir takım unsurlarla birlikte, ortalama görüntüleyen izlenme süresi gibi kontrolünüz dışında kalan verileri içerir.

Dikkat Çeken Alakalı Başlıklar

Youtube SEO konusunda ilk nokta başlıklardır. Videonuz için iyi bir isme sahip olmak güzel bir başlangıç ​​noktasıdır. Ana konuyla iyi ilişkilenmeli, aynı zamanda göz alıcı ve tıklamaya değer olmalıdır.
Eğer isim yanıltıcı ise, kısa izleyici sürelerine (bu durum sıralamanızı düşürecektir), öfkeli takipçilere ve olumsuz yorumlara yol açacaktır.

Videonuzu Tanımlayın

Videonuzun içeriği ile ilgili hem bilgilendirici hem de ilgi çekici bir metin hazırlayın. Buradaki açıklama kısmında LSI anahtar kelimeleri de metin akışında geçirin. Böylelikle videonuzda bir metin sahibi olarak SEO'da bir adım öne geçmiş olursunuz.

Yüklemeden Önce Dosyanızı Yeniden Adlandırın

Videoya ad verirken anahtar kelimeleri kullanmak, arama motoruna videonuzun hangi tür içeriğine sahip olduğunu bildirir. Videonuz için uygun bir dosya adına sahip olmak, arama motorunu videoyu yerleştirmesine yardımcı olur.

Anahtar Kelimeler ve Etiketler

Etiketler, YouTube SEO’nun en önemli parçalarından bir tanesidir. Başlıca bir kural, belirli, ana anahtar kelimelerinizin en üstte listelenmesidir. En önemli etiketinizin ortak yanlış yazım
şekillerini de ekleyin. Video başlığınız, açıklamanız ve etiketlerinizde aynı anahtar kelimeleri kullanmak alaka düzeyini arttırır.

hakkında HÜSEYİN

Seo Uzmanı Hüseyin ONUR

Tekrar Kontrol Et

Yinelenen İçerikler ve SEO

Yinelenen içerik sorunu, diğer bir adıyla “duplicate content” bir sitenin başarısızlığının en büyük nedenlerinden birisi …

2 Yorumlar

  1. Geleneksel medya ölüyor. Yeni medya olarak adlandırılan youtube büyük bir önem kazanıyor. Seouzmani’na böyle bir içerik hazırladığı için teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sayede artık daha fazla kişiye ulaşabileceğime inanıyorum kaçırdığım ve yapmam gereken birçok şey varmış onu anladım. Yer imlerine ekledim bu sayede 2 günde bir ziyaret gerçekleştirebileceğim.

  2. ben bu konu da en önemli geri dönüşü anahtar kelimeler konusundan alacağımızı düşüyorum arkadaşlar anahtar kelımeler sandıgınız dan da önemli bakmayın sonucta arama motoruna yazılan yazılar öncelıkle baslık ve sonrasında anahtar kelımelere yönlendırılıyor baslıgı guzel dıkkat cekıcı yazın ve anahtar kelıme kısmını tamamen doldurun faydasını göreceksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir